Tipy a návody

Jděte podle čísel
Hra Skryté příběhy je rozdělena na jednotlivé mise, což jsou v podstatě výletní trasy. Ty jsou rozděleny na jednotlivá zastavení. Na mapě trasy jsou tato zastavení očíslována a vyplatí se toto pořadí dodržovat, protože každý příběh má svou logiku a nejlépe mu porozumíte, když pořadí jednotlivých částí vyprávění dodržíte. Na druhou stranu můžete misi dokončit, i když půjdete na přeskáčku, nebo některé zastavení vynecháte.

Sledujte ukazatel vzdálenosti
Při hledání skrytých příběhů v terénu je třeba mít zapnutou lokalizaci (GPS) a ve městě je dobré mít zapnutou i WiFi, protože ta dokáže zpřesňovat polohu telefonu. Aplikace má v mapě malý ukazatel, který ukazuje vzdálenost k hledanému místu. Pokud se přibližuješ, vzdálenost zmenšuje. Může se stát, že nejdeš správným směrem, ale to je poznat podle tvé značky na mapě a i třeba podle toho, že se vzdálenost na počítadle nemění rovnoměrným tempem.

Buďte trpěliví
U některých levnějších telefonů se stává, že na změnu polohy reagují pomaleji a zejména na prvním zastavení musíš chvíli čekat než se telefon tak zvaně „chytne“. Trpělivost se většinou vyplatí. Když to nefunguje, je dobré přecházet sem a tam nebo aplikaci vypnout a zapnout, nebo vypnout a zapnout určování polohy, zkrátka donutit telefon znovu vyhledat svou polohu. 
Pokud aplikace takzvaně zamrzne, je dobré ukončit ostatní souběžně běžící aplikace na pozadí. Řada lidí to nedělá a na telefonu mají naráz spuštěny desítky aplikací, které všechny zabírají místo v jeho operační paměti.

Mějte energii
Mise Skrytých příběhů většinou trvají jen kolem hodin či dvou, ale přes to je dobré mít na začátku dobitý telefon. Modul GPS má velké nároky na spotřebu a v případě, když se k tomu přidá horší signál a nápad natočit po cestě nějaké to video, baterie telefonu nemusí vystačit. Proto zkušení hledači příběhů nosí s sebou i powerbanky. Pokud ti během mise dojde baterka, můžeš pokračovat i kdykoliv později od posledního vyřešeného úkolu.

Aktualizujte a pište
Aplikace pro OS Android i iOS neustále vylepšujeme a ladíme jejich nedostatky, proto se vyplatí si před výpravou aplikaci vždy aktualizovat. Když byste narazili na problém, nenechávejte si to jako téma na hudrování na cestu zpět, ale napište nám na e-mail info@tripeduca.com nebo na Facebookovou stránku Skrytých příběhů. Budeme potřebovat vědět výrobní označení telefonu, verzi operačního systému a kdy a jak se problém vyskytl. Pak se vynasnažíme problém rychle odstranit.