Skryté příběhy v Jihlavě

Zahrajte si s dětmi hru Skryté příběhy. V pátrací venkovní hře Skryté příběhy vás přeneseme strojem času o sto let zpět, abyste pozměnili dějiny. Na trase nazvané Malá ohnisková vzdálenost budete muset pomoct fotografovi Hauptovi, aby dokázal uspořádat havířský pochod v době, kdy je téměř všechno zaostřeno jinak.

 

 

Legenda hry

Člověk, který potřebuje pomoc, se jmenuje Johannes Haupt a je to všem tehdejším Jihlavanům známý fotograf a zakladatel muzea. Byl to on, kdo vzkřísil dávnou tradici havířských průvodů, které obyvatelům připomínají, že město vzniklo díky těžbě stříbra. Jenže teď (v roce 1918) má pan Haupt problém. Místo společných příprav velkolepého havířského průvodu se ve městě řeší úplně něco jiného. Zatímco jinde slaví vznik samostatné Československé republiky, v Jihlavě většina obyvatel města mluví německy a z odtržení od Rakousko-uherska nemá velkou radost. Ve městě roste napětí mezi odpůrci a příznivci osamostatnění a pan Haupt bude mít plné ruce práce, aby připravovaná havířská slavnost proběhla podle plánu. Potřebuje pomoct situaci uklidnit.

Sehrávka hry Malá ohnisková vzdálenost proběhla v sobotu 8. září 2018.

O hře Skryté příběhy

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se prostoru města a potřebujete k ní jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si stáhnete zdarma na Google Play a iTunes. V týmu stačí mít jeden chytrý telefon s dostatečně nabitou baterií. Ideální je, když si ještě před startem hry stáhnete balíček dat zahrnující instrukce (audio) a off-line mapu města k trase Malá ohnisková vzdálenost. Pak už zbývá jen vyrazit za zábavou a poznáním do města. Instrukce k herní trase vedoucí do roku 1918 je v aplikaci k dispozici od pátku 7. 9. 2018 na trvalo, ale v sobotu 8. 9. byla trasa doplněna o speciální úkoly a možnost potkat se dalšími hráči a také s tvůrci hry na společné sehrávce zakončené speciálním luštícím úkolem spojeným s výstavou Hauptových fotografií staré Jihlavy.