Skryté příběhy jsou v Peci

Znáte film Sněženky a machři? Chcete se zúčastnit jeho natáčení? Víte, kudy chodili pašeráci? Chtěli byste jít s nimi? V pátrací venkovní hře Skryté příběhy, která funguje od začátku prázdnin v Peci pod Sněžkou na dvou místech, můžete obojí. Hra vás přenese strojem času do dvou různých období naší historie. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace Vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

 


Herní trasa s pašerákem Stefanem Braunem se odehrává v roce 1919 a vede po bezprostředním okolí Boudy Portášky, kde je herní krajina Pecka. V trase  jde Stefanovi opravdu o život. Druhá herní trasa vede z centra Pece k rozhledně na Hnědém vrchu a není to takové drama, ale i tak je plná překvapivých momentů. Zavede vás do roku 1983 a budete pomáhat panu režisérovi Karlu Smyczkovi, aby ukočíroval všechny nečekané maléry a dokončit film, který se pak stane trhákem - Sněženky a machři.


Na konci trasy máte jako vždy možnost se vyfotit s postavou z příběhu. Na herní krajině Pecka s pašerákem Stefanem a na Hnědém vrchu na vás čeká plachý Karel Mácha, kterého hrál Michal Suchánek. Získáte tak originální památku na skvělý zážitkový výlet v Krkonoších.