Zahrajte si s dětmi hru Havlova řeč

V pátrací venkovní hře Skryté příběhy vás přeneseme strojem času do 21. listopadu 1989. Dramatik a disident Václav Havel jde právě na Václavské náměstí, kde má z balkonu Melantrichu pronést svůj první projev k demonstrantům. Probíhá revoluce, u které zatím není jasné, zda je skutečnou revolucí a že se jí posléze bude říkat Sametová. Václav Havel tašku, v níž měl papír se svým projevem, který má pronést na demonstraci sezvané na 4. den po brutální zákroku policie proti studentům pochodujícím do centra města. Havel není zvyklý mluvit na veřejnosti a už vůbec ne k davům na náměstí. Nepovažuje se za řečníka a má nefalšovanou trému. Čas běží a je třeba mu pomoci.

Hra Havlova řeč

Start sehrávky je 21. 11. 2021 u Tančícího domu na Rašínově nábřeží. Startovat se bude od 14,00 do 14,30 hod. Herní trasa je dlouhá 2 km a vede od Tančícího domu po Masarykově nábřeží k Národnímu divadlu a pak po Národní třídě na Jungmannovo náměstí a končí uprostřed Václavského náměstí. Cesta není na čas a trvá 1 hodinu.

Každý hráč dostane na památku drobnou odměnu a navíc budou slosovány další ceny: Powerbanka Skrytých příběhů, tričko s Václavem Havlem a hrneček s Václavem Havlem.

Ke hře potřebujete chytrý telefon se systémem Android a nebo iOS a staženou aplikaci Skryté příběhy, která vás bude hrou navigovat. Část instrukcí budete dostávat z aplikace v telefonu a část zadání dostanete od kostýmovaných postav na trase.
Hra proběhne za každého počasí a potrvá přibližně dvě hodiny i s finálním úkolem. Ke hře je nutná registrace.

Trasa vznikla díky podpoře projektu společnosti O2 - Svoboda není samozřejmost