Oslavte s námi Ručníkový den

Bude nám národním svátkem a prasečími hody zprostředkovat Vám informaci o senzační pangalaktické akci. Blíží se Ručníkový den - připadne na sobotu 25. 5. a my jej oslavíme spuštěním nové trasy hry Skryté příběhy – Robotí autostop. Slavnostnímu spuštění předchází prezentace projektu ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí 4 za přítomnosti samotné robotí stopařky Matyldy a tvůrců Matyldy i herní trasy.
(Více informací o Ručníkovém dni níže.)

V pátek 24. května v předvečer Ručníkového dne vás zveme na prezentaci dvou projektů atraktivních pro:

  1. milovníky techniky a především robotiky
  2. cestovatele objevitele kultur všeho druhu a obdivovatele bizardní historie lidského rodu.

Kromě Skrytých příběhů se na akci představí robot Matylda – první robot, který v roce 2018 sám autostopem procestoval Česko a jeho Matyldí komunita - skupina příznivců technologie, která sdílí návody na výrobu a programování robota a učit děti rozumět technice, programování a tvorbě nějaké technologie.

Co je Ručníkový den

Ručníkový den je neoficiální svátek připomínající spisovatele Douglase Adamse a jeho dílo. Během tohoto dne (25. 5.), nosí fanoušci Douglase Adamse a jeho díla s sebou všude viditelně ručník. Ručníkový den je odkazem na Adamsovo stěžejní dílo Stopařův průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít.

Přesuňte se z bodu A (váš domov) do bodu B (Skautský institut - Staromětské náměstí 4, Praha 1, 1. patro, sál Studio) a v sobotu do bodu D (Jablonec nad Nisou, přehrada Mšeno).

Budeme se na vás těšit!