Liberecká okupace

Zahrajte si s dětmi hru Liberecká okupace. V pátrací venkovní hře Skryté příběhy vás přeneseme strojem času do minulosti, abyste pozměnili dějiny. Na trase nazvané Liberecká okupace se ocitne v ranních hodinách jednoho z nejsmutnějších dnů české historie.

 

Trasa Liberecká okupace

 

Příběh trasy

Budete v ranních hodinách 21. srpna 1968, kdy ulicemi Liberce zní dunění, jaké zde lidi nikdy před tím neslyšeli. Po kamenné dlažbě se valí desítky tanků s bílým pruhem. Nikdo pořádně nechápe, co se děje. V rozhlase pravidelně opakují krátkou zprávu, že Československou socialistickou republiku obsazují vojska Varšavské smlouvy v čele s vojáky Sovětského svazu. Lidé se sbíhají do ulic a nevěřícně pozorují vojáky, jak se rozmísťují po městě. Z náměstí se ozývá střelba. Václav Havel se svou ženou Olgou jsou na návštěvě Liberce a je jim jasné, že dějiny se pohnuly špatným směrem a je třeba něco udělat. Hledají místní rozhlasové studio, protože informace jsou v téhle situaci jediná zbraň, kterou lze použít. Pomoz Václavu Havlovi a jeho přátelům připravovat rozhlasové vysílání, které bude v nastalém chaosu informovat o tom, co se děje.

 

Sehrávka hry Liberecká okupace proběhne 25. srpna 2018. Start hry je ve 14,00 hod v zahradě za budovou rozhledny Lidové sady. Ke hře potřebujete chytrý telefon se systémem Android a nebo iOS a staženou aplikaci Skryté příběhy, která vás bude hrou navigovat. Část instrukcí budete dostávat z aplikace v telefonu a část zadání dostanete od kostýmovaných postav na trase. Hra proběhne za každého počasí a potrvá přibližně dvě hodiny.

Ke hře je nutná REGISTRACE.

 

O hře Skryté příběhy

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se prostoru města a potřebujete k ní jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si stáhnete zdarma na Google Play či iTunes. V týmu stačí mít jeden chytrý telefon s dostatečně nabitou baterií. Ideální je, když si ještě před startem hry stáhnete balíček dat zahrnující instrukce (audio) a off-line mapu města k trase Liberecká okupace. Pak už zbývá jen vyrazit za zábavou a poznáním do města.

 

Instrukce k herní trase z roku 1968 budou v aplikaci k dispozici od úterý 21. 8. na trvalo, ale v sobotu bude trasa doplněna o speciální úkoly a možnost potkat se dalšími hráči a také s tvůrci hry na společné sehrávce zakončené besedou o dění v Liberci v roce 1968 a dalšími luštícími úkoly pro děti.

 

Herní trasa a s ní spojená sehrávka je financována z prostředků Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Společné století.