Jednodenní republika

Zahrajte si s dětmi hru Jednodenní republika. V pátrací venkovní hře Skryté příběhy vás přeneseme strojem času o sto let zpět do 14. října 1918, abyste pozměnili dějiny.

 

LEGENDA HRY

Na misi nazvané „Jednodenní republika“ budete pomáhat redaktorovi Hanzlíčkovi, který přijel do Písku, aby vyhlásil odtržení republiky od Rakouska-uherska. Celá akce se totiž vyvine jinak než si organizátoři plánovali. Hanzlíček navíc netuší, že se řítí do maléru a hrozí mu to, že bude rakouskými úřady souzen za vlastizradu. Musíte mu pomoct, aby se vyhlašování republiky v Písku úplně nezvrtlo.

Sehrávka hry „Jednodenní republika“ proběhla v sobotu 13. října 2018. Herní trasa prochází přímo místy, kde se vyhlašování republiky a následné věci děly a křižuje tedy ulicemi a parkem v píseckém centru. Ke hře potřebujete chytrý telefon se systémem Android a nebo iOS a staženou aplikaci Skryté příběhy, která vás bude hrou navigovat.

Instrukce k herní trase vedoucí do roku 1918 je v aplikaci k dispozici od pátku 12. 10. 2018 na trvalo, ale v sobotu 14. 10. byla trasa doplněna o zvláštní úkoly a možnost potkat se s dalšími hráči a také s tvůrci hry na společné sehrávce zakončené speciálním luštícím úkolem.

 

Herní trasa a s ní spojená sehrávka je financována z prostředků Ministerstva kultury ČR v rámci projektu Společné století.