Den Evropy se Skrytými příběhy

9. května 2021 jsme spustili novou pražskou trasu.

Zatímco jindy se v mobilní aplikaci Skryté příběhy hráči ocitají ve víru evropských dějin, tentokrát budeme zachraňovat jednu současnou pražskou rodinu. Jak trasa souvisí s Dnem Evropy? Hravou formou vás seznámí nejen s rodinou Martina Karola, ale především s agenturou Evropské unie, která z Prahy řídí evropské satelitní a navigační systémy, s jejími projekty a ukáže, co nám v životě přinášejí.

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se v prostoru Letné, Chotkových sadů a dovede vás přes Nový Svět až na úžasné dětské hřiště v parku Maxe van der Stoela. Jde o procházku za poznáním
v délce 5 km, kterou byste měli i s plněním 9 úkolů zvládnout za dvě hodiny.

Na jednotlivých zastaveních vám zprostředkujeme příběh Martina Karola, který potřebuje pomoct najít své ztracené syny.

Martin Karol pracuje v Agentuře Evropské Unie pro kosmický program a jeho specializací jsou satelitní navigační služby. Má dva tvořivé bystré syny - dvojčata Jakuba a Kryštofa, kteří vědí o jeho vášni pro navigaci, hvězdy a hvězdáře, a proto mu k narozeninám připravili pátrací hru, kde budou jeho znalosti testovat. Martin se na hru hodně těší, ale od začátku je něco divně. Myslel, že kluci půjdou s ním a že si to užijí spolu. Jenže dvojčata nepřišla na domluvený sraz, nedá se jim dovolat na telefon a nikdo z rodiny neví, kde by mohla být. Martin se rozhodl sledovat jedinou stopu, kterou má: hru, kterou kluci připravili.

Na konci trasy vám aplikace nabídne možnost vyfotit se s hlavní postavou příběhu, a tak budete mít na hru originální památku. Poslední zastavení trasy vás také navede na ukrytou schránku, kde si můžete vzít drobnou odměnu v podobě pohledů Skrytých příběhů a dalších drobností.